5 Aralık 2016 Pazartesi

Hollywood Universal Studios

LA'de  günleriniz varsa eğlence parkları ve stüdyo gezisi kaçınılmaz olur. Biz park için 1 gün ayırdığımızdan tercihimiz Universal Studios oldu, çünkü daha önce Orlando'da çok eğlenmiştik.
Burası ise otelimizden 10 dakika uzaklıkta olunca bende bir soru işareti oluşturdu, içeri girince gördüm ki Orlando'ya göre çok küçük, macera adası denilen kısım burada yok.

Neyse biz yine de eğlenmemize bakalım diye düşündük, içeri girerken öncelikli bilet tercih ettik, çünkü sıra beklemek hem zaman hem de enerji kaybı. Biz öncelikli bilet aldık ama çok çok  da tercih etmeyebilirsiniz, çünkü burada bekleme sıraları çok uzun dakikalar değildi.
Heyecanlı atraksiyonlar sadece Harry Potter, Mummy ve Jurassic Park'tı, zaten Jurassic Park'ta ıslandığınız için biz tercih etmedik, ama studyo gösterileri ve gezisi harikaydı.


The Wizarding World of Harry Potter, en sevdiğim filmlerden.


Alışveriş çok renkli buralarda.

Water World Gösterisi- Islanmak Garanti


Biz tüm atraksiyonları bitirip arada da gösterilere girdikten sonra otobüsle stüdyo gezisine çıktık, 1 saat süre boyunca bildiğimiz filmlerin çekildiği stüdyolar içinde dolaştık, kimi zaman 3 boyutlu filmin içine girdik, özellikle Fast and Furious harikaydı, kimi zaman sadece uçak kalıntıları arasında dolaştık. King Kong ağaçların arasından bizi gözetlerken,  hem heyecanlandık hem de çok eğlendik. Bizim acaba gitsek mi gitmesek mi diye düşündüğümüz bu tur için sakın görmeden gelmeyin derim. Bu turun hem ispanyolcası hem de gece versiyonu var, kime hangisi uyarsa kaçırmadan gidin eğlenin:)Krustyland'a giren çıkamıyor :)Hayvanların studyosu


Aşağıda görünen binaların hepdi stüdyo, görünce insan heyecanlanıyor..Otobüsle stüdyolar arası gezerkenCity Walk'ta alışveriş yapıp birşeyler yiyebilirsiniz.Dünyanın en büyük çorap mağazası buradaymış, ben çorap seven biri olmadığımdan sadece baktım çocuklarım için alışveriş yaptım. Ama çorap severlerin içeride kaybolacağı bir mağaza olduğuna eminim.Biz park ile beraber LA'de 2 dolu dolu gün geçirdik, güzel mekanlar keşfettik, boş dakika geçirmeden ertesi gün rotamızı Vegas'a çevirdik.

Yeni gezi yazılarında buluşmak üzere..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder