4 Ağustos 2016 Perşembe

Bu Bayram Şekerlerimiz Maxx Royal'dendi

2 yıl önce buraya ilk kez geldiğimizde Beyaz 1 yaşını bitirmiş yeni yeni yürüyordu. Otelin bahçesinde hiç merdiven olmamasıda bizim için çok avantaj olmuştu, hem Beyaz düşse heryer çimen hem de bebek arabasıyla merdiven inanılmaz zor oluyor.


Sebzeli çikolatalar, daha az zararlıdır sanırım :) Bunlarla karşılandık çünkü, ikram edilince de yedik haliyle.

Bu bayramda ne yapsak diye düşünürken rotamızı tekrar Maxx Royal Kemer'e çevirelim dedik, hem 2 çocuk hem dinlenme bize iyi gelecek diye düşündük çok da doğru bir karar vermişiz. Kurban bayramı planımız uzak bir yurtdışı mı olsa diyorduk ama burada tatil biterken acaba diğer bayramda böyle bir tatil mi yapsak diye düşünmeye başladık.

Ets'nin bu oteli daha gelmeden sizi şımartmaya başlıyor, bir-iki gün önceden arayıp özellikle ihtiyacımız olan şeyleri soruyorlar. Mesela biz bu sene 2 çocuk arabasını da götürmedik. Arabayla seyahat edenler bilir bagajda bavullar varken bir de bebek arabasını oraya yerleştirmek zulum olur, hele ki 2 adetse gerçekten araba nefes alacak yer kalmaz. Neyseki otelimiz bize bebek arabaları verdi, tatil boyunca onları kullandık. Ayrıca odaya geldiğimizde bir bebek kuveti, lazımlık, biberon ısıtıcısı gibi malzemeler vardı.

Yeşilin her tonu :)

Bu sene odamız Aile suitiydi, bakıcımız Mary Ann ve çocuklar bir odada biz diğer odada kaldık, aramızdaki salon gayet geniş ve ferahtı. Terasımız çok geniş ve büyüktü tabi orada vakit geçirmedik, sürekli havuz deniz kenarındaydık, ama yine de bebekli aileler için odanın geniş ve ferah olması çok büyük avantaj. Çocukların eşyaları bizden daha çok yer kaplıyor çünkü :)

Beyaz kumlar sadece Tangerine Beach de kalmış.

Maldivleri anımsatan beyaz kumla kaplı kumsalı ve denizi malesef bu sene bulamadık, ilk gün girdiğim denizde ise ayaklarım ciddi biçimde ağrıdı, deniz ayakkabısı şart yani burada. Bizde durum böyle olunca, deniz suyuyla kaplı havuzda vakit geçirdik. Havuz kapalı alan olduğundan çocukları idare etmek de kolay oldu, tabi hijyen açısından denizi tercih ederdim ama olsun. Çünkü Beyaz ufak bir enfeksiyon atlattı, ilaçlarımızla yola çıktığımızdan hemen tedaviye geçtim bende. İlaç çantası da ayrı bir yazı konusu olabilir, çocuklu aileler için.


Bu taşlar çok acımasızdı.

Maxiland çocuklar için gerçekten çok güzel, doğa ile içiçe olması, aktiviteleri, oyun salonu, ablaların ilgilenmesi aileleri biraz olsun rahatlatıyor. İsterseniz kum oyuncakları da veriyorlar. Akşam çocuk aktiviteleri ise bence büyüklerinkinden daha zevkliydi, renkli, müzikli, danslı bizim İstanbul bile o saatler de uyumayarak eğlenceye dahil oldu.

Büyüklere ise her akşam mutlaka bir gösteri oluyor, ben müzikli olanları sevdim, cambazlık gösterileri hiç cezbetmiyor malesef beni. Bir de Tangerine Beach de Mirkelam konseri dinledik, o çok eğlenceliydi, gayet samimi bir ortam da müzik dinledik, Kıbrıs otellerinde sanatçılar masalı konseptlerde çıktığından biraz kasıntı olabiliyor.


Yemekler ise gayet şık, özenilmiş ortamda bize sunulduğundan hepsinden memnun kaldık. Açık büfe sevmiyorum, hem yorucu oluyor hem de çok yeme ihtimalimiz artıyor ne kadar dikkat etsek de. Maxx Royal'in en çok balık restorantında yemek yedik, yemekleri, mezeleri, çalışanların ilgisi çok iyiydi. Aanadolu restorantından nedense hiç memnun kalmadık, geçen sefer geldiğimizde çok beğenmiştik halbuki, bu sefer yemeklerin soğuması, zamanlama hatalarından dolayı 1 kere oturduk başkada tercih etmedik. En çok Steak restorantı beğendik, oraya rezervasyon ile gidiliyor biz 2 akşam yemeğimizi burada tercih ettik, kesinlikle tavsiye ederim. Restorant şeflerinden bazıları çok ilgiliydi bende isimlerini not ettim; Steak Utku Bey, Balık Ercan Bey ve İtalyanda Kristiano'ya ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum.

Peynir ve şarküteri kısmı çok başarılı.Le Melange Pastanesi de unutmamak lazım.


Masaya hazırlanan kahvaltı.


Macaronlar göz alıcıydı, ben de denedim tabiki.


Maxx Asistanlarımız Özge Hanım ve Bilal Beyde çok ilgililerdi, onlara de teşekkür ediyorum ayrıca.

Biz bu sene uzun tatilimizi burada geçireceğiz acaba sıkılırmıyız diye düşünürken, ayrılırken keşke 2 gün daha plan yapsaymışız dedik, çocuklarla zaman geçirmek için çok güzel ve rahat bir otel, kesinlikle tavsiye ederim.

İyi tatiller..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder