24 Aralık 2015 Perşembe

Museum Otel - Kapadokya

Uzun bir zamandan sonra ilk kez tatil için Adana dışına çıktık, bu ziyareti de çok uzak olmayan Kapadokya bölgesine yaptık. Daha önce gözüme çarpan fakar kalmadığımız bir otel olan Museum oteli tercih ettik bu sefer.  Otel Göreme de konumlanmış, sahibinin de koleksiyoner olduğunu anlattı otel çalışanları, zaten bunu her adımda görüyorsunuz, özellikle 300 yıllık Keçe çok görkemli bir biçimde duvarda asılı olarak duruyor. Keşke otelin Spa kısmına hamam sauna da dahil olsaydı, çünkü bizler çevreyi gezmenin yanısıra otelde dinlenmek içinde burayı tercih ettik.
                                      Oda anahtarları da ince detaylı olarak düşünülmüş ve güzeldi, her odanın ismi anahtarlığında yazıyor.  Bazı odalarda ise kırmızı-beyaz şarap akan çeşmeler var, değerlendirenler için güzel...
                                  Şömine yanında kahve keyfi çok dinlendiriciydi.                               


Otelin restorantı olan Lil-a Restorant bu bölgede kendini kanıtlamış, yemeklerinin tadı ve sunumu iyi bir restorant. Zaten tercihimizde burası oldu, çocuklarla otelin dışında bir yerde yemek istemedik. Kapadokyaya gidenlere kesinlikle önereceğim bir yer mutlaka rezervasyon yaptırın çünkü cumartesi akşam çok kalabalıktı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder