19 Kasım 2015 Perşembe

Adana'da Kahvaltı Mekanları

Haftaiçi çalışınca haftasonu özellikle de pazar günlerini ailecek kahvaltıya giderek değerlendiriyoruz. Hem benim için iyi oluyor hem de oğlum gittiğimiz yerin parkı varsa gönlünce oynuyor. Yani tercihimiz parkı olan kahvaltı alanları :) Gittiğimiz yerlerde aradığımız başka kriterlerde var tabiki, temizliği, yiyeceklerin kalitesi gibi. Zaman zaman değişiklik arıyoruz bizde  acaba nereye gitsek diyoruz, onun için kahvaltı yerleri önemli değişik fikri olanlarıda yoruma beklerim.Hilton Oteli

Otelin açık büfe kahvaltısında çok çeşitli peynir olmasa da en çok tercih ettiğimiz mekan burası. Yumurtaları,ekmek çeşitleri, arada çıkan sıcak sıcak pide sunumu, Adana'ya has "sıkma" sı ve brunch kısmında zeytinyağlı mezeler, sushi ile burası gönlümüzde taht kurdu. Birde hemen gözümüzün önündeki parkı paha biçilemez değerde bizim için.


                        

Beyaz parkta oynarken bizde Taşköprü manzaralı koltuklarda kahvemizi yudumlamaktan zevk alıyoruz.
Telefon: 0322 3555000


Sütiş

Normalde açıkbüfe kahvaltıyı sevmiyorum, otur kalk, unuttuğun birşey için tekrar büfeye git bana göre değil, özellikle de pazar sabahı, özellikle de çocukluyken. Sütiş bildiğiniz menü üzerinden verdiğiniz sipariş doğrultusunda masanızı donatıyor. Örneğin peynir tabağı istiyorsunuz 3-4 kişi kesinlikle doyabiliyor. Oradaki favorimiz ise "Kıymalı Börek".

Tek kötü yanı içerideki ses, çıktıktan sonra başımı ağrıtıyor, otururken farketmiyorsunuz, kalkınca bir sessizlik oluveriyor ve o anda huzur buluyorsunuz :)

Bu sene içeriye park kurmuşlar, benden kocaman bir bravo aldılar. Yine masamızı parka yakın yerde seçip oğlumuzu izlemek için içeride oturmayı tercih ediyoruz.


Telefon : 0322 2343000

Atlı Spor Klubü

Serpme kahvaltı şeklinde hazırlıyorlar burada, kaç kişiyseniz ona göre. Buradaki park kumlu, şahsen ben çok tercih etmiyorum çünkü çocuklar birbirlerine kum atıyorlar, gözüne giriyor filan sonra ağlıyorlar. Tabi ki kumla oynamak çocukların gelişimi için iyi fakat başında durmak sürekli dikkat etmek gerekiyor. Yine de tercih ettiğimiz bir yer, parkın dışında burada atlar var onları sevebilir, pony 'lere çocukları bindirebilirsiniz.


                                  

Telefon : 0322 3411010


Adana Yelken Klup

Burası zaman zaman esintili olsada ben çok severim. Zamanında düğünümüzün olduğu yer ne de olsa. O zamanlar çok daha farklıydı tabi. Serpme kahvaltı servis ediliyor burada. Parkı da var resimde görüldüğü gibi, ama arkada kalıyor. Yani çocuğunuz küçükse mutlaka yanında olmanız gereken bir yer. Telefon : 0322 2327990


Beysarı 


Namı diğer "Neşeli Bahçe" , el değiştirmiş . Mayıs ayında gitmiştik biz ilk kez, birde geçen haftasonu. Pek beğendiğimi söyleyemeyeceğim. Açık büfe olarak servis edilen kahvaltı, sürekli biten peynir, çatal-bıçak olarak hafızamda kaldı. Birde üstüne çocuk parkına parkedilen arabalar eklenince hiç haz etmedim. Temizlik- sterilite olayına hiç girmiyorum bile. Yine de belki bahçe havası almak isterim dersiniz, Adana Fuarını geçtikten sonra yolun solunda bir yerlerde bu bahçe.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder