22 Ekim 2015 Perşembe

Legoland Discovery Center Westchester

                            


 İstanbul'da henüz Legoland açılmamışken biz Westchester'da tanıştık bu oyun alanıyla, hemde kızım 9 günlükken. İsminde Discovery olunca, hız trenleri , çılgın oyunlar beklemeyin, küçük çocuklar için güzel vakit geçirebilecek oyun alanı olarak düşünün. 2-7 yaş için birebir, Ny'ye çocukla gittiyseniz uğrayabilirsiniz bence. Yonkers'da bulunan Legoland aslında bizdeki gibi alışveriş merkezi içinde, büyüklerde kendini mtlu etsin diye.


İçeri ilk girdiğimiz andan itibaren Lego renkleri etrafımızı sardı, legonun nasıl yapıldığını anlatan bir söyleşiden sonra küçük hediye legolarımızi bize verdiler.


                                           

Daha sonra içeri oyun alanına girdik ve tüm oyuncakların tadını çıkardık . Burada maketler var, bizim gördüğümüz NYC idi, Empire State binası, Brooklyn köprüsü kısacası gezdiğimiz yerlerdi, İstanbul'daki de aynen turistik mekanlardır diye düşünüyorum. İnce ince işlenmiş şehir görüntüsü gerçekten çok güzel, biz büyükleri lego atmosferine sokmak için birebir.


                                          

Kısa bir sinema gösterimi vardı, 3D gözlükleri takip izlediğimiz Beyaz pek zevk almadı ama , halbuki daha önce Avengers i izlemişti 5 boyutlu olarak . Beyaz oradaki vaktini araba yarışı yaparak, büyük legolarla oynarak değerlendirdi.

Tabi en son çıkışta eve elimiz boş dönmeyelim diye lego oyuncakları satılıyordu, bizde almadan çıkmadık  :)


Sitesini ziyaret etmek isteyen için adresi burada.

İyi eğlenceler...

1 yorum:

  1. Merhaba, bloğunuzu çok beğendim. Böyle bir bloğa sahip olduğunuz için sizi kutluyorum.
    Sizi kendi bloğuma davet etmek isterim. beyazlimon.blogspot.com
    Teşekkürler.

    YanıtlaSil