16 Mart 2015 Pazartesi

Palyaço Korkusu Koulrofobi

Mart ayının gelmesiyle bizim evdeki organizasyon telaşları başlamış oluyor, ne güzel !!!  Organizasyon, parti hazırlamak, hediye seçimi hepsi de çok ilgimi çeken konular onun için yorulmadan, sıkılmadan zevk alarak uğraşıyorum bu işlerle. Kimine göre belki kendime iş çıkarıyorum belki de gereksiz bulunuyor ama hayata bir kere geliyoruz, gülerek eğlenerek yaşamak en güzeli bence.


Beyaz'ın 2 yaş partisini yaptık, herşey çok güzel geçti. Geçen sene ki palyaço çağırma hatasını bu sene yapmadım tabi ki, bu sefer animatör geldi, çocuklara çok güzel oyunlar oynattı. Yüz boyama, çuval ile zıplama, balondan çeşitli eserler yapımı gibi ilgi çekici hareketlerle bize güzel bir gün geçirtti. Adana'da olup kendisiyle çalışmak isteyen iletişim numarasını verebilirim ve tavsiye ederim.


Geçenlerde yolda yürürken promosyon dağıtan bir palyaço ile karşılaştık, Beyaz'ın hala onlardan hoşlanmadığını o zaman anladım. Aslında bir çocuk birilerini sevmiyorsa bir nedeni vardır diye düşünüyorum , bu hayvanlar içinde geçerli. Çocuklar ve hayvanlar biz yetişkinlere göre daha saf sevgi ile dolu olduğundan sanırım insanların içindeki iyiliği ve kötülüğü hissedebiliyorlar. Burnu kapalı, yüzü boyalı, saçı kabarık insani renkler dışında e daha ne olsun ...


Görüp kafasını çevirince korktuğunu anladım ve konuyu çözmemiz gerektiğini düşündüm. Bu durumda bizim tepkimiz ise şöyle oldu, haklısın palyaçodan hoşlanmak zorunda değilsin, o kostüm giymiş bir insan, insanları güldürmeye çalışıyor, korkutmaya değil. Yani bu korkulacak biri değil, ama bencede çok yakınımızda olmasına gerek yok.

Korku ve sevgisizlik kelimelerini en az kullanarak bu olayı açıklamaya çalıştım.  Bir daha gördüğünde vereceği tepkinin en azından korku olmamasını umut ediyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder