18 Ağustos 2014 Pazartesi

Disney's Hollywood Studios

Bugünde yine sabah erkenden Disneyin studyo kısmına geldik, ben en çok stüdyolardan keyif alacağımı düşündüğüm için sabah mutlulukla uyandım.  Yine hızlı ve doyurucu bir kahvaltı sonrasında yollara düşme:)
                                        

                                                    
Bu park yerine geldiğimizde parkın ücretli olduğunu hatırlıyorum.

Fast Pass için tercihler
1-Rock'n' Roller Coaster
2-The Twiligt Zone Tower of Terror
3-Star Tours

Gelelim stüdyoda neler yaptığımıza.

HOLLYWOOD BOULEVARD

The Great Movie Ride-1

22 dakikalık bu gösteriden sizin bindiğiniz treni süren bir makinist var. Aynı zamanda çok iyi bir oyuncu olduğuna karar verdiğimiz bu adam ilerlediğimiz bölümlerde kayboldu , bir italyan mafya ile silahlı çatışma ortasında kaldık ve bizim makinist kaçtı. Bu arada biz çeşitli filmlerin arasından geçiyoruz. En son mısırda geçen bir filme geldiğimizde bizim makinist italyan mafyayı mumya yaparak geri aramıza katıldı. Bence çok hoş bir oyundu kesinlikle tavsiye ederim. Tabi şapkanız varsa başınızdan çıkartın çünkü Alp'in şapkası uçtu burada, sonra bulundu ama :)
Indıana Jones Epic Stunt Spectacular-8

Çok büyük bir gösteri sahnesinde 30 dk'lık bir tiyatro. Ama bir fark var oyuncuların yarısı seyircilerden. Yukarıdan düşme sahneleri, ölümler , yangınlar gösterildi burada da yine eğlenceliydi. Biz sadece son 10 dk izledik ama çok beğendik.


Star Tours- The Adventures Continue-9

3D gösteri sayesinde Star Wars içine giriyorsunuz tabi tam güç elinizde, güzel bir uzay uçuşu yaşadık.


STREETS OF AMERİCA

Muppet Vision 3D-17

Çok süper olmasa da güzel bir tiyatroydu. Siz gözlükleriniz alıp oturuyorsunuz, Muppet lar kendi hikayelerini anlatıyor, yağmur yağıyor, soğuk oluyor, duvarlar deliniyor. 25 dakika boyunca izlenecek bir oyun.

Studio Backlot Tour-20

Burada film hilelerini gördük, denizde nasıl yangın çıkar, bomba nasıl patlar, gemiler nasıl devrilir, dağ eteğinde deprem, sel ve başka ne felaket varsa başımıza geldi:)

Filmlerde kullanılan malzemelerin deposundan geçtik, yeni dikilen kıyafetleri gördük.


SUNSET BOULEVARD

İşte en adrenalin verici yer burası, çok eğlenceli Fast Pass'ınız yoksa çok beklemeli şimdiden söyleyeyim...

Rock'n' Roller Coaster Starring-37

Girerken Aerosmith müzikleri eşliğinde eğleniyorsunuz, sonra sıra trenlere binmeye gelince heyecan başlıyor. Çünkü bu dünya hız rekoruna sahip bir alet, zaten sizden önceki treni görüyorsunuz, geri sayım başlıyor ve o kadar hızlı gözden kayboluyor ki anlatılmaz yaşanır. Zaten trene bindiğinizde o sesler kulaklarınıza veriliyor ve heyecan dah da artıyor. Çok eğlenceliydi kesinlikle tavsiye ediyorum.
Bu arada kaç kere döndüğümüzü hatırlamıyorum bile ters dönmeyi sevmeyenler binmesin!!!
                                   

The Twilight Zone Tower of Terror - 38

Hollywood Tower Otel' e geldik, resepsiyondan geçtik. Yıllar önce burada asansöre binip kaybolan aileyi aramaya başlıyoruz. Asansöre biniyoruz otel içinde ilerliyoruz, sonrası heyecan. Sizi küçücük bir kemer tutuyor ve asansörden sürekli aşağı düşüyorsunuz. Bu düşüşlerde koltuktan kalkıyordum, sonra tekrar oturuyordum. Çok zevk aldım kesinlikle tavsiye ederim.
                                  Not: Verdiğim numaralar haritada olanlardır.

5 yorum:

 1. Orlandoya birkez daha gitmek farz oldu Gerci okadar cok park var ki hepsine gidebilmek zaten mumkun degil. Fotograflara baktikca gitmis kadar oluyorum canim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnsan hepsine gitmek istiyor bencede, asıl zevkli olanlara su parkları diyorlar, bir daha gidersen onları da atlama derim canım:)

   Sil
 2. Gulcindeki yorumlarini okudumda geldim bloguna, harika kareler sendede iyice heves ettim simdi ikinizin sayesinde dünya turuna cikasim var haha :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gülçinle bu seneki destinasyonumuz aynıydı, heveslen bencede çok güzel yerler, inşallah gidersin :)

   Sil
 3. canım harika anlatmışsın. ayrıntılı titiz ve eğlenceli

  YanıtlaSil