21 Temmuz 2014 Pazartesi

Yaz aylarının vazgeçilmez üçlüsü: Deniz-Kum-Güneş

Oğluşumla muhteşem bir tatil geçirdik, onun sudan çıkmadan oyunlar oynaması tatilin en güzel anlarıydı.

Bu sene Maxx Royal Kemer' e gittik, tesadüf eseri otelin ilk açıldığı günmüş ve otelinde ilk ziyaretçisi bizdik, çok hoşuma gitti bu durum. Tatilden bir gün önce otelden beni arayarak, herşeyin hazır olduğunu özel ihtiyaçlarımızın olup olmadığını sordular, seslerindeki heyecanı hissettim ve o anda bende artık tatile gitmeliyizzzz havasına girdim. Aslında daha önce açılması gerekirken mimari işlerin yetişmemesinden dolayı bugüne kalmış ne de güzel olmuş bizim için:)


Koy içerisindeki sahil ikiye bölünmüş, bir tarafı beyaz kumlarla doldurulup bebek-çocuk kısmı yapılmış biz hep oradaydık, Beyaz bir kumlarda bir suyun içinde elinde kovası ve tırmığı ile sürekli koşturdu. İlk gün 8.30'a kadar uyudu o kadar sevindim ki sanırım artık hep böyle olacak dedim ama malesef diğer günler eski saatlerine döndü. Dolayısıyla otelde en erken kalkan biz oluyorduk, daha sonra çocuklu aileler bir bir kahvaltıda görünüyorlardı:)
Beyaz kumların sıcak olmaması çocuk için çok avantaj, sabahtan itibaren oğlum sandaletsiz dolaşabiliyordu.Açık büfenin aksine burada 4 restorant vardı, hepsi de birbirinden harikaydı

Azure 24
Azure Italian
Azure Anadolu
Azure Fish

ilk önce dedik ki Anadoluya kim gider, bir gittik ki muhteşem mezeler, yemekler. Aynısını balık için konuştuk ve 2 akşamımızı balıkçıda geçirdik. Yani yediğimiz her yemek özenle hazırlanmış , ustaların hünerli ellerinden çıkmıştı.

Le Melange Pastanesi...

Ayrıca Beyaz için menüde olmayan bir yemek istediğim de hemen hazırlamalarıda bir anne olarak beni inanılmaz mutlu etti, zaten o restoranlardan atılmadık ya ben ona şükrediyorum. Beyazın kendi yemek yiyeceği tuttu burada tabi ki o yerken üstü, başı ve masa, koltuk her yer batıyordu. Kendisinin yemek yemek istemesi çok hoşuma gidiyor aslında, zaten şimdi bardaktan su içme istediği de başladı. Kısacası minnoşum büyüyor.

16 aylık kocaman bir erkek oldu benim oğlum.

Maxxiland, çocuklar için harika oyun alanı, 3000 m2 üzerine kurulmuş, bünyesinde çok fazla çocuk gelişimci barındıran, aquaparkı olan bu bölümde akşamda çocuklar için etkinlikle vardı, birine katıldık bizde. Hep hayalimdi oğlumla club dansı yapmak, çok fazla yapamadık ama en azından sahneye çıkmış olduk:)
Ağaçlar bile yumuşak malzemelerle kaplanmış.

Odamızda ilk geldiğimizde üçümüzün adına özel kutularımız vardı, içlerinde o sırada kullanabileceğimiz malzemeler vardı, hepimizin ayrı ayrı ihtiyaçlarına özel düşünülmüş. Ayrıca odaya bırakılan meyveler, çikolatalar, macaronları da Beyaz bize fırsat vermeden götürdü:)


Otelin etrafındaki dağlarda soyu tükenmekte olan bir keçi türü yaşıyormuş, halen daha da yaşıyorlar. Çünkü plajdayken kafamı çevirdiğimde anne-çocuk keçinin şakalaşarak yanımdan geçtiklerini gördüm, baya bir insan içine iniyorlar yani:)

 Oda manzaramız...


Kısacası yaptığımız 5 günlük tatilden çok memnun kaldık, seneye de burayı tercih ederiz diye düşünüyorum.

Daha eklenecek o kadar çok fotoğraf ve anımız var ki blog sayfasına bu kadarı sığabildi. Herkese rüya gibi tatiller...

4 yorum:

 1. Otel gerçekten güzelmiş. Oğlunuzda maşallah çok şeker.
  Sizi takibe aldım, bende bloguma beklerim ..
  http://yagmur-serhats.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
 2. Beyaz kumlara ben de bayıldım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok güzeldi, Türkiye'ye gelirseniz mutlaka sizde gidin, merdivensiz olduğu için bebekli ailelere çok uygun.

   Sil