16 Haziran 2014 Pazartesi

Room in Heaven

İşte bu başlıkta sözlerin olduğu şarkı sürekli kulaklarımızda, çünkü Adam&Eve otelinin giriş müziği.
Bu haftasonu hem dinlenmek hem de yaz sezonunu açmak için Antalya'ya gidelim dedik. Gideceğimiz gün Adana'da öyle bir yağış vardı ki, sanırım burada kaldık uçak kalkmayacak dedim. Neyseki 3-3.5 saat  rötarla kalkabildik, Antalya'ya geldiğimizde çok yumuşak bir hava karşıladı bizi, bu bizi çok mutlu etti desem yalan olmaz kesinlikle.
Bu yıl otel Royal grubuna satılmış ve ismi Royal Adam&Eve olarak değiştirilmiş, genel anlamda işletmecinin değiştiği belli oluyor malesef. Ufak da olsa yapılan değişiklikleri pek beğenmedim, Bu otelin özelliği içeri ilk girdiğiniz andan itibaren dış dünyayla bağlantınızın kesilmesi, yani iç dekorasyon öyle bir yapılmış ki heryer bembeyaz, bu beyazlık artık yoruculuk seviyesine kadar bile çıkabiliyor. Derken odalara geçiyorsunuz oradaki koridorlar simsiyah, karanlık. Siyah-beyaz zıtlığı, bence çok tarz dı.  Ama bu sene odalarda, şezlonlarda, oda koridorundaki halılarda kırmızılar vardı:(  Yani o tarz diyebileceğimiz otel dekorasyonu sıradanlaşmış!!!

Bunun yanında yemekler çok lezzetli değildi, birçok eşya eskimiş ama yenilenmemişti. Keşke satılmasaymış bu otel...

Direk yetişkin oteli olduğunu söyleyebilirim, tüm tatil boyunca görüdüğüm çocuk sayısı 5'i geçmez sanırım. Bir de Türkiye'de miyim , Rusya'da mıyım diyecek kadar Rus vardı. Kendi vatandaşlarımız tiplerinden anlaşılıyor malesef:( Rusların hem güzel hem de süslü olduğunu belirtmek isterim, bu otele gideceklerin uzun elbise götürmemelerini tavsiye ederim:)

Gelenler konusunda hiçbir sıkıntı yok, kimse kimseye karışmıyor, herkes düzeyli ... Her akşam değişik organizasyon düzenleniyor bu otelde, biz Morandi konseri, Akdeniz gecesi ve Michael Jackson gecesini izledik. Bu organizyonlarda ortada sürekli melekler dolaşıyor, dans edenlerle dans ediyorlar ya da fotoğraf çektiriyorlar. Tabi her organizasyonda ki dansçı kızlarıda unutmayalım..

 Yaz boyu Britney Spears, Lady Gaga, Abba ... gibi sanatçıların geleceği otel hala tarz ama bir daha gidermiyiz bilmiyorum..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder