18 Nisan 2014 Cuma

Buenos Aires

Sao Paulo'dan direk Buenos Aires'e geçtik. Bu şehir gerçekten güzeldi, bir sürü merkezi var her yer renkli, zaten ismide "İyi havalar şehri". Sokaklarda köpek gezdiriciler , turistler çok insan vardı kısacası.


Ünlü Eva Peron'un mezarıda burada , tabiki bizde gidip kendisine bir duayı eksik görmedik:) E.P.'nun yattığı mezarlık buranın ünlü,zengin ailelerinin bulunduğu mezarmış, gerçektende farklı bir mezardı. Her aileye ait bir kulube boyutunda yapı var, dış duvarında kimin yattığı yazıyor. Yattığı diyorum ama geneldede külleri varmış. O kulubelerin içi çekmecelerle dolu, her çekmecede birine ait.


Şehir içinde çok güzel bahçeler var, bunlardan biride Japon bahçesiydi.

Cafe Tortoni anlatmadan geçmek istemem, çok ünlü olduğu için dışarıdaki kuyrukta 1 saate yakın beklemişizdir sanırım. İçeri girdiğimizde bir kısım masaların boş olduğunu görmekle kalmayıp, bizim simit saraylarında satılan pizzalar gibi bir pizza yediğimizi de yazmadan geçemeyeceğim. Ama bu o kadar ünlü bir cafe ki magnetleri bile var, insan merak ediyor haliyle.

Caminito mahallesi, burası teknelerde çalışanların gece geldiklerinde evlerini bulabilmesi için her evin ayrı ayrı renkle boyandığı bir mahalle. Rengarenk yani, çok şirin sürekli bir bayram havası,dans edenler, tango yapanlar, hatta tango dersi alanlar, alışveriş yapanlar, mate çayı içenler ( yerli halk büyülenmiş gibi sürekli içiyordu).
Bu mahallenin yürüyerek gidilebilecek kısmında La Boca takımının stadı vardı, Maradona'dan dolayı ünü daha da fazla, sarı lacivert renkli takım FB'ye kardeş olma niteliğindeydi:)

San Thelmo, bit pazarının pazar günleri kurulduğu mahalle, gitmeden önce San Thelmo'da çantanıza dikkat edin yazıyordu, çok kalabalık ve yankesicilerin olduğunu gördüğümüzden doğru bir uyarıymış dedim. Buradan da ufak tefek anı olabilecek şeyler almıştım.

Rotamız İguazu şelalesi...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder