26 Şubat 2014 Çarşamba

Floransa

Daha sonra merkezde bulunan Club Otel ' e geldik. Otelimizde İspnaya'dan gelen arkadaşlarımız Didem ve Mete çiftiyle buluştuk.

Tabi artık akşam olduğundan acıkmıştık ve buluşur buluşmaz yemeğe geçtik. Çok güzel bir yere gittik. Mutlaka Floransaya gidenlerin uğraması gereken bir Trattoria. Yeri de çok kolay bulunuyor, biz gitmeden önce rezervasyon yaptırdık. Aslında Fiorentina steak ünlü diye gittik, kesin yemeliyiz diye bir tane sipariş ettik. 1 kilo geliyormuş fiyatıda 38 Euro. İçi biraz kanlı geliyor, yumuşak bir et ama, bir daha gitsem çok tercih edeceğim bir lezzet değil, ama kötü de diyemem. Makarnalarını ve salatalarını deneyince , et yemek gereksiz gibi göründü bana. Yediğimiz harika tatlar şunlardı: Balsamic duck salad, Caprice salad, Ravioli al sosa ( muhteşemdi), Pesto soslu penne. Trattoria Nerone yani Nerone'nin yeri, Via Faenze 95/97R Firenze --055291217 adresinde . İç dizaynı bana orta çağı andıran bu restorantı atlamayın derim.

                                                                Tablolar nasıl güzeller..Yemekler yendikten sonra, yağmurlu bir Firenze akşamında birazda gezelim dedik. Ünlü davut heykeli ve Perseusun Pandoranın kafasını elinde tutan heykelinin bulunduğu meydana geldik. Zaten bu meydana gelene kadar bile her yer tarih kokuyor, çok seviyorum bu şehri. Tabi bu arada Gigli pastanesinde çok ballandırala ballandırıla anlatılan tiramisuyuda denedik, ama malesef benden geçer not alamadı. Çünkü çok yağlı geldi, mascarpone peyniri hissetmedim bile. Arkadaşım Didem ise bunu pastane yöneticisine söyledi, adamlar bilmem kaç yılından beri bu tiramisuyu yapıyorlar ama yinede eleştiri aldılar bizden:) Bu da aramızda komik bir an olarak tarihin sayfalarına gömülecek. 


Bu gece bizim için böyle bitti ama Tayfun ve Mustafa gece hayatına aktılar, hatta baya bir eğlenmişler sanırım çünkü sabah kahvaltıda gelmişler otele. 


Ertesi gün , otelimizde güzel bir kahvaltı yaptık. Otel beklentilerimin üzerindeydi, tavsiye edebilirim. Otelden çıkıp Ünlü Vecciho köprüsüne geldik. Kuyumcuların köprüsü, eskiden kasaplar varmış bu köprüde, sonra kokuyor diye kaldırılmış. Birkaç kuyumcu denemem oldu, fakat benim parmaklarım çok ince yüzüklerde büyük olunca almadan çıktım. Cameo modelleri güzeldi.  Kırmızı şemsiye ile pozlarım ise yağmurlu Floransa sabahına renk kattı:)


Segue Floransa'ya ait daha çok çanta satılan bir deri dükkanı. Bizde girdik fiyatlar çok uygundu gerçekten modeller güzeldi bence. Ordan Didem teyzesi oğluma deri ev botu hediye aldı, bende bir çanta aldım . Gidenler bu mağazayada uğrayabilir Floransa'ya has birşeyler almak isterseniz.
Güzel fotoğraflarımız için tık tık.

İyi gezmeler
Didem

3 yorum: