22 Ocak 2014 Çarşamba

Roma= Amor ❤️

Yıllar yıllar önce biz gençken, çocuksuzken, rahat rahat gezerken yani 2012 yılında Roma'ya gitmiştik.... Aslında öğrenciyken gittiğimiz İtalya turunda İtalya'nın tamamını çok beğenmiştim, tekrar gitmek için bir fırsat oluncada kaçırmayalım demiştik. 20 Nisan gecesi doğumgünümü kutlayıp , sürpriz bir biçimde..:)  gece uçağıyla gelmiştik Roma'ya. Eczacı odamızda böyle bir geziyi organize etmiştim, dolayısıyla birazda sorumluluk olan bir geziydi benim için. Turla gittik fakat tur yine bana birşey vermedi biz kendimiz gezmeyi tercih ettik. Hava çok güzeldi hem güneş var hemde soğuk değildi. Roma'nın gidilecek tarihi mekanlarını gezdikten sonra Outlet'e de gittik, çok şirin bir kasaba görüntüsündeydi. Merkez istasyondan kalkan otobüsler ile 30-45 dk da ulaşım sağlanıyordu, fiyatıda kesin olmamakla beraber 7 euro civarındaydı. Yemek için çok güzel cafelerde vardı.
Roma'nın içi pizza ve makarna açısından şahane zaten, peynir çeşitlerine diyecek yok ayrıca. Gelirken Roma şarküterilerinden çeşitli peynirler almayı ihmal etmemiştim.
Durum buğdayından yapılan makarnalar hem tat olarak güzel hem de besleyici, genelde de organik olarak satılıyor. Durum buğdayı demek sert buğday demekmiş... Dünya üzerinde Türkiye ,İtalya ve Kanada'da yetişiyormuş, çok şanslıyız yani...
Şimdide fotoğraflar ile Roma gezimiz.
Collesium 
Aşk çeşmesi - Fontana di Trevi

İspanyol merdivenleri

Vatikan

Panteon, bu meydanın çevesindeki cafeler daha İtalyan ruhu taşıyordu bence. 

Panteon kubbeli bir yapı-kubbenin çapı ise 43 metre.

Arabalar bu şekilde parkedebiliyor, yeterince küçüklerse...

Sokak sanatçılarını gizlice çekmiştik. 
Outletteki alışverişimizin ilk saatleri...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder